نفت بی بو

نفت بی بو
چگالی 0.790g/m3
نقطه جوش130-200
حلالیت در آبنامحلول در آب

نفت بی بو: 

مایعی بی رنگ و فاقد بو است که اندکی از بنزین سنگین تر است و به عنوان یک حلال آلی پایدار بوده و خورندگی ایجاد نمی کند. نفت بی بو در واقع  شبیه حلال ۴۰۲ است و از خانواده وایت اسپیریت ها است و کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد.

یکی از فراورده های مهم و سودآور در کل جهان نفت است به همین دلیل کشورهای نفت خیز اکثرا ثروتمند هستند. نفت به عنوان یک ماده پایه در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد و انواع و اقسام فراورده ها از آن تولید می شود که نفت بی بو یکی از آنهاست که بر اساس نفت سفید تولید می شود.

ولی امروزه نفت سفید به عنوان ماده سوختی جت ها و راکت ها کاربرد دارد و در موارد معدود هم به عنوان یک سوخت گرمایشی از آن استفاده می شود.

نفت سفید در واقع یکی از فراورده های سبک نفت خام است که اصطلاحا به آن کروزن نیز می گویند. نفت سفید از حرارت دادن به نفت خام تولید می شود و به آن نفت خانگی نیز گفته می شود چون در گذشته این ماده به عنوان سوخت در خانه ها مورد استفاده قرار می گرفت.

کاربرد

این حلال در تولید حشره کش های خانگی، چسب سیلیکون، واکس و پولیش، تینر روغنی، ضد زنگ، جلادهنده ها، ژل آتش زا، ترکیبات ضدخوردگی، ترکیبات محافظ چوب، لاک و جوهر چاپ مورد استفاده بوده و در صنایع رنگ و رزین، …. و در شستشوهای صنعتی مانند شستشوی انژکتورها، موتورها و به عنوان یک عامل افزودنی سوخت نیز کاربرد دارد.

میعاد شیمی (مهندس ارجمندی) 09122838574 09129628027 36617962

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *