الکل صنعتی(متانول)

خرید وفروش متانول
فرمول شیمیایی متانولCH3OH
جرم مولکولی متانول32.04 g/mol
دانسیته792 kg/m³
نقطه ذوب-97.6 °C
شکل ظاهریمایع شفاف

متانول چیست؟

متانول نوعی الکل غیرمصرف کننده است (که به آن الکل چوب، روح چوب و متیل الکل نیز گفته می شود) که بیشتر برای ایجاد سوخت، حلال و ضد یخ به کار می رود.

کاربرد متانول:

از مشتقات متانول برای ساخت تعداد زیادی از ترکیبات استفاده می شود، از جمله بسیاری از مواد رنگزا، رزین ها، داروها و عطرهای مهم مصنوعی. مقادیر زیادی برای مواد رنگی به دی متیلانیلین و برای رزین های مصنوعی به فرمالدئید تبدیل می شود.

متانول برای سوخت موتورهای احتراق داخلی به صورت محدود استفاده می شود، اساساً به این دلیل که تقریباً به اندازه بنزین قابل اشتعال نیست. اشتعال دشوارتر از بنزین است و فقط یک هشتم گرما تولید می کند.

در برخی از تصفیه خانه های فاضلاب، مقدار کمی به فاضلاب اضافه می شود تا منبع غذایی کربن برای باکتری های ضد عفونی کننده فراهم شود، که نیترات ها را به نیتروژن تبدیل می کنند تا از صاف کننده سفره های زیرزمینی حساس کاهش یابد.

از به عنوان یک حلال، و به عنوان ضد یخ در خطوط لوله و مایع لباسشویی شیشه جلو استفاده می شود. در اوایل دهه 1900، از به عنوان ضد یخ خنک کننده اتومبیل استفاده می شد. یک حلال رایج آزمایشگاهی است. به دلیل قطع کم اشعه ماورا بنفش، به ویژه برای طیف سنجی HPLCکروماتوگرافی مایع با کارایی بالا و UV / VIS بسیار مفید است

میعاد شیمی (مهندس ارجمندی) 09122838574 09129628027 36617962

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *