حلال406

حلال406
نقطه جوش80
خلوص99
بونفت مانند
رنگ کدر

حلال 406 (Solvent 406) چیست:

یکی از ترکیبات پر کاربرد در صنایع و یک حلال با پایه نفتی است حلال406که از هيدروكربن های پارافینی و سیکل و پارافینی تشکیل می شود. حلال406این ترکیب معمولا از تقطیر نفت سفید تولید می شود.

کیفیت و ترکیب آن بر اساس روش عملیاتی هر پالایش گاه متفاوت است. حلال 406 در دمای محیط مایع، بی رنگ و پایدار است و بوی ملایم دارد و در هنگام استفاده باعث خوردگی نمی شود.

اطلاعات بیشتر درمورد حلال406:

این دارای نقطه جوش 60 تا 80 درجه سانتیگراد است و از هیدروکربن های شاخه دار و حلقه ای ایجاد می شود. این ترکیب کاربرد های متنوعی در صنایع دارد. بیشترین کاربرد آن به عنوان رقیق کننده در لاک ها،

 الكل ها، رنگ ها، جلا دهنده ها و مرکب چاپ دارد. این حلال آلی به عنوان يكي از مواد متشکله تایر، حلال لاستیک ، چسب ها و به عنوان حلال در صنایع شيميايي و مورد استفاده قرار می گیرد.

حلال406 شیمیایی از پر کاربرد ترین و محبوب ترین پاک کننده ها جهت تمیز کردن تجهیزات صنعتی و ماشین آلات از آلودگی های چرب است و قدرت بالایی در حل کردن رسوب ها و آلودگی ها را دارد.

همچنین این ترکیب در مقایسه با سایر مواد از ایمنی بیشتری برخوردار است که همه این موارد باعث کاربرد پذیری بیشتر آن می شود.

کاربردحلال406

حلال 406 کاربرد های فراوانی در صنایع از جمله، رنگ و پولش، لاستیک سازی، ساخت مواد ضد باکتری و پاک کننده سطح فلزات و ماشین آلات صنعتی دارد. در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

رنگ و پولیش به طور گسترده جهت زیبا سازی و پوشش فلز، چوب و پلاستیک استفاده می شود و پایداری و استحکام آنها را در برابر عوامل آسیب رسان افزایش می دهند.

حلال 406 یک ماده اولیه برای ساخت این پوشش های پر کاربرد است و به دلیل قیمت مطلوب و ایمنی تقاضای بسیار زیادی برای آن وجود دارد.

این حلال همچنین برای آماده سازی قیر که شامل مخلوط کردن قیر داغ شده، تا لک، چسب لاستیک بر پایه لاستیک طبیعی به نسبت های از پیش تعیین شده مورد استفاده قرار می گیرد.

این ترکیب برای روغن های معدنی، قیر و رزین ها یک حلال آلی است و در مقایسه با سایر حلالها قیمت محصول نهایی را به میزان زیادی افزایش نمی دهد.

به همین جهت کاربرد گسترده و تقاضای فراوانی نسبت به سایر حلال ها دارد. یکی دیگر از کاربرد های حلال 406 استفاده در سیا لات ضد باکتری چوب است. این ترکیبات باکتری های چوب را از بین می برد و از آسیب های احتمالی وسایل چوبی و مبل مان جلوگیری می کنند.

این محصول جزء ترکیباتی است که با هدف زدودن آلودگی ها و رسوبات مختلف تولید می شود. از این ماده آلی برای رفع چربی از روی قطعات فولادی، تجهیزات صنعتی بهره می برند.

همچنین این محصول از محبوب ترین پاک کننده ها برای پاک کردن آلودگی های مختلف از تجهیزات صنعتی و ماشین آلات به حساب می آید. حلال406 محبوبیت این ماده در این زمینه به این واقعیت برمی گردد که این ماده قابلیت بالایی برای حل رسوب ها و آلودگی ها دارد.

این ماده در مقایسه با سایر مواد از ایمنی بیشتری در زمینه تمیز کردن برخوردار است.

با وجود ظهور حلال های جدید در بازار مواد شیمیایی، این محصول محبوبیت خود را همچنان حفظ کرده است. این محبوبیت به دلیل ویژگی های فنی عالی و قیمت مناسب این محصول است.

شرط اساسی برای عملکرد صحیح آن، پیروی کردن از تمام دستورالعمل های ایمنی است. در این صورت میتوان مطمئن بود که هم کیفیت مورد نظر محقق می گردد و هم سلامتی انسان نیز در معرض خطر نخواهد بود.

میعاد شیمی(مهندس ارجمندی) 09122838574 09129628027 36617962

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *