جوهر نمک

فرمول شیمیایی
HCL
حالت فیزیکیمایع شفاف
رنگشفاف مایل به زرد
PHاسیدی و در حدود 0 تا 2
بوتند، اسیدی و زننده

جوهر نمک چیست؟

اسیدی شفاف مایل به زرد با بوی تند و زننده که همواره کاربرد بسیاری دارد مخصوصا تمیز کننده فوق العاده قوی هست.

جوهر نمک یکی از ترکیبات به شدت پر کاربرد در مصارف صنعتی و خانگی است که قدرت بسیار زیادی دارد. این ماده دارای حالت فیزیکی مایع بوده و نوعی اسید بسیار قوی محسوب می شود.

موارد استفاده از جوهر نمک:

از صنایع گوناگون تا مصارف داخلی خانه متنوع می باشد و به همین دلیل تولید کنندگان مواد شیمیایی در سطح کلان به فروش این ماده مشغول می باشند. جوهر نمک با نام هیدروکلریک اسید و یا اسید کلریدریک هم شناخته می شود و از ترکیب دو اتم هیدروژن و کلر ساخته می شود. باید اشاره کرد که این ماده در کنار کاربردهای فراوان خود، نیازمند آگاه بودن از شیوه های استفاده صحیح می باشد

آشنایی با چیستی این ماده اولین گامی است که باید برای شناخت آن برداشت. در پاسخ به این پرسش که جوهر نمک چیست باید گفت که این ماده نوعی اسید بسیار قوی است که به شکل مایع بوده و شفاف و بی رنگ می باشد. این مایع بوی تند و زننده اسیدی دارد و به شدت خورنده می باشد.

PH یا اسیدیته این مایع در حدود 0 تا 2 می باشد که حاکی از قوی بودن این اسید است. باید اشاره کرد که شاخص PH عددی بین 0 تا 14 می باشد، عدد 7 خنثی بودن اسیدیته ماده را نشان می دهد. اعداد بین 0 تا 7 نشان از اسیدی بودن ماده و اعداد بین 7 تا 14 بیان گر قلیایی بودن ماده می باشند.

هر چه عدد به صفر نزدیک تر شود، اسیدی بودن افزایش پیدا می کند و جوهر نمک با دارا بودن اسیدی ته عنوان شده، خود را در دسته قوی ترین اسید ها قرار داده است. در بررسی جزئی تر که جوهر نمک چیست باید گفت که این ماده در دو گرید آزمایشگاهی و صنعتی موجود می باشد و موارد مصرف هر کدام متفاوت خواهد بود. فرمول شیمیایی آن HCL  بوده و نام های دیگری که برای آن وجود دارد، هیدروکلریک اسید و کلر دریک اسید می باشد. . کاربرد

تنظیم کننده اسیدیته استخرها و ضد عفونی کننده
موثر در اسید شویی فلزات
تمیز کننده آجر های ساختمانی و از بین برنده لک، کپک و باکتری ها
ماده اولیه در تولید کلسیم کلرید
09129628027 مهندس ارجمندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *