اسانس گندم

اسانس گندم، شیره یا عصاره ی گیاه گندم است که در صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی کاربرد فراوانی دارد. این اسانس خواص درمانی فراوانی دارد که از آن جمله می توان به تقویت سیستم ایمنی، رفع مشکلات گوارش و … اشاره کرد.

تاکنون در نشریه علمی میعاد شیمی به بررسی اسانس هایی نظیر اسانس رازیانه، اسانس لاوندر، اسانس نسترن، اسانس برنج، اسانس آویشن، اسانس گردو، اسانس توتی فروتی، اسانس خیار، اسانس سیب ترش و … پرداخته شده است. در این مقاله به بررسی اسانس گندم، خواص، کاربرد، قیمت خرید و فروش و … می پردازیم

مشخصات گیاه گندم

گندم با نام علمی Triticum از مهم ترین غلات است. این گیاه گلدار تک لپه ای و یک ساله به تیره گندمیان و خانواده گرامینه ها تعلق دارد. این گیاه در دو گونه ی وحشی و اهلی وجود دارد.

گل آذین گندم سنبله ای شکل بوده و از هر گره آن یک برگ به وجود می آید. سنبلچه گندم از دو گلوم و سه گلچه تشکیل شده است. گاهی تعداد گلچه‌ها به ۹ عدد هم می رسد.

دانه گندم بین دو پوشش قاشق مانند به نام های پوشک بیرونی یا لما و پوشک درونی یا پالئا قرار گرفته است. برگ های گندم مانند برگ های دیگر غلات به جز ذرت و ارزن، نازک و کم عرض بوده و زبانه های کوچکی دارند.

این گیاه منبع مهمی از کربوهیدرات است. به همین دلیل مصرف آن به طور کامل باعث دریافت مواد مغذی مختلف و فیبر غذایی می شود.

قیمت خرید و فروش اسانس گندم

با توجه به کاربرد های فراوانی که این اسانس دارد شرکت های مختلفی اقدام به تهیه و فروش این محصول نمودند. به عنوان مثال شرکت میعادشیمی این اسانس را از کشورهای پیشرفته ای مانند آلمان و فرانسه که در زمینه ی صنعت غذا و دارو حرف اول را می زنند به داخل کشور وارد می کند.

اسانس گندم نسبت به سایر اسانس ها از قیمت خرید و فروش مناسبی برخوردار است.. هنگام خرید باید توجه کرد اسانس مورد خریداری دارای مجوز های لازم از سازمان غذا و دارو باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *