اسانس کارامل

اسانس کارامل به صورت پودری و مایع برای مصارف مختلف خصوصا در قنادی ها تولید و عرضه می شود تا طعم خوب و عمیق کارامل را به خوراکی های شیرین اضافه کند. اسانس کارامل در اندازه ها و بسته بندی های مختلف موجود است و شما می تواند آنرا در محصولات خانگی مانند ژله ها مورد استفاده قرار دهید.

کارامل نوعی آب نبات است که با گرم شدن شکر تا ۳۴۰ درجه فارنهایت (۱۷۰ درجه سانتی گراد) ایجاد می شود. همانطور که قند به آهستگی تا این دما گرم می شود  مولکول هایش تجزیه می شوند و ترکیبات جدیدی ایجاد می کنند که دارای طعم عمیق ، غنی و رنگ قهوه ای – طلایی تیره هستند. این فرآیند به “کارامل سازی” معروف است و با هر نوع قندی می توان به آن دست یافت.

قیمت خرید و فروش اسانس کارامل برحسب کیفیت و نوع بسته بندی آن متفاوت است. در حال حاضر سایت های اینترنتی و بسیاری از شرکت ها اقدام به فروش اسانس کارامل می کنند

کاربردهای اسانس کارامل

عطرمایه کارامل را می توان با خامه و سایر مواد مخلوط کرد تا سس کارامل یا آبنبات کاراملی نرم مانند کارامل های شیری درست کند. سیب های روکش شده با کارامل یکی از خوراکی های محبوب پاییزی هستند. جالب است بدانید مقداری نمک به بیشتر کارامل ها اضافه می شود زیرا به مقابله با تلخی حاصل از کارامل سازی کمک می کند.

این اسانس را می توان در تهیه نوشیدنی هایی مثل نوشابه و ماء الشعیر مورد استفاده قرار داد. این ترکیب به عنوان اسانس پایه برای تولید اکثر نوشیدنی ها گازدار مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر این می توان از این اسانس در محصولاتی مانند نانها ، شیرینی ، دسر ، کیک ، بستنی ، سس ، فرآورده های  گوشتی  و بسیاری از محصولات دیگر در صنایع غذایی  استفاده کرد.

طعم اسانس کارامل چگونه است؟

این ماده طعم غنی و بسیار شیرین دارند. کارامل کاملا چسبناک است و فقط با گرم شدن در دهان نرم می شود. رنگ کارامل برای رنگ آمیزی مواد غذایی ، به ویژه کولاها استفاده می شود. رنگ کارامل در مقادیر کم و فقط برای رنگ و نه طعم در نوشیدینی ها مورد استفاده می شود.

چگونه می توان از اسانس کارامل استفاده کرد؟

برای اینکه با کارامل پخت و پز کنید می توانید آن را درست کنید یا اسانس آنرا از قبل تهیه کنید. برای تهیه کارامل دو روش وجود دارد خشک یا مرطوب.

میعاد شیمی(مهندس ارجمندی) 09122838574 09129628027 36617962

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *