اسانس نارگیل

اسانس نارگیل

نارگیل یک میوه گرمسیری است که در آفریقا و جنوب شرقی آسیا، هند، فیلیپین و مهمتر از همه اندونزی رشد کرده است. با تقطیر این میوه ، اسانس آن به دست می آید.این اسانس در ساخت محصولات غذایی و بهداشتی، و فرایند، درمان و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. اسانس نارگیل ازدسته اسانس های پرطرفدار در میان مشتریان در بازاراست.

تولید صنایع غذایی، از جمله نان، کیک، بیسکویت و نوشیدنی،… کاربرد ویژه ای دارد. نارگیل دارای اسیدهای چرب اشباع اما بی ضرری دارد، که این شکل چربی برای بدن مناسب است. از سوی دیگر این میوه دارای اسید اوریک بالایی است که برای مهار کلسترول موثراست. جالب است بدانید که نارگیل ۶۱٪ فیبر بدن را تامین می کنند. اسانس این میوه نیز دارای چنین خواصی است که علاوه بر خواص خوراکی که این میوه دارد، دارای خواص درمانی زیادی نیز است.

دارد که می توان از اسانس مایع آن در این مثال استفاده کرد. روغن مهم نارگیل در بسیاری از کشورها تولید می شود و در موارد فوق مورد استفاده قرار می گیرد.با تقطیرمیوه نارگیل، اسانس نارگیل را که مایع و حلال در آب و روغن است به دست می آورید، این اسانس دارای ارزش غذایی بالایی است.

کاربرد اسانس نارگیل

 1. تولید نان
 2. تولید کیک
 3. بیسکویت
 4. انواع نوشیدنی
 5. تولید آب نبات
 6. تولید آدامس
 7. تولید دمنوش
 8. ویفر
 9. اسنک
 10. شکلات
 11. غیره

خواص اسانس نارگیل

اسانس نارگیل را می توانید به انواع نوشیدنی ها به ویژه شیر بیافزایید. عطر نارگیل با خواص منحصر به فرد استرس را کاهش می دهد و به آرامش اعصاب و روان کمک می کند. نارگیل به علت دارا بودن فیبر بالا، می تواند قند خون را کنترل کند، و مصرف اسانس هورمون های مختلف را تحت تأثیر قرار می دهد و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد. علاوه بر این، با کمک به کاهش فشار خون به جلوگیری از بیماری قلبی کمک می کند. نارگیل به بهبود هضم و جذب  کمک می کند و گفته می شود برای جلوگیری از تهوع و استفراغ مفید است. اسانس نارگیل با دارا بودن سیتوکینین، کینتین و ترانسیتین دارای خواص ضد پیری و ضد سرطانی است.

اسانس نارگیل و روغن آن دارای خواص ضد باکتریایی، ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد انگلی است و از آن ها برای درمان برای درمان عفونت های مختلف استفاده کرد. علاوه بر این می توان از این ترکیب برای رفع پوست خشک و هیدراته کردن آن استفاده کرد. این اسانس هم چنین برای رفع بسیاری از مشکلات پوست و مو می توان استفاده کرد و برای جوان سازی پوست بسیار مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *