اسانس لیمو

اسانس لیمو چیست؟

این اسانس با توجه به عطر بالایی که دارد در انواع مواد بکار میرود این ماده به چندین روش تولید میشود.

کاربرد:

 این اسانس در تولید انواع کرم ها، لوازم آرایشی، عطر ها ، اسپری های خوشبو کننده، همچنین در کارخانه ها برای تولید آدامس، آبمیوه ها، بستنی ها، مربا، در قنادی ها برای تولید کیک، ژله و همچنین برای تولید انواع شوینده ها و حتی ساخت عود نیز کاربرد دارد.

آنالیز اسانس لیمو

آنالیز اسانس لیمو برند ROBERTO
آنالیز اسانس لیمو

خواص اسانس لیمو

اسانس لیمو می‌تواند به بهبود برخی از مشکلات گوارشی مانند یبوست و ورم معده کمک کند. یکی از تحقیقات که در سال ۲۰۰۹ روی موش‌های آزمایشگاهی انجام شد نشان داد که این اسانس باعث کاهش ورم معده می‌شود و به عنوان یک ضد عفونی کننده در برابر لژیون‌های معده عمل می‌کند.

شاید بدانید که اسانس لیمو ممکن است قادر به از بین بردن چربی بدن باشد. لیمو نیز مانند گریپ فروت که یکی از بهترین اسانس‌ها برای کاهش وزن است که به سوخت و ساز بدن و پاکسازی غدد لنفاوی کمک می‌کند و در نهایت باعث کاهش وزن می‌شود.

به دلیل این که این اسانس خواص ضد باکتری و ضد قارچی دارد از آن به عنوان یک درمان طبیعی برای بسیاری از بیماریهای دهان استفاده میکنند . از آن برای دهان و تنفس بدبو، سفید کردن دندان‌ها به طور طبیعی و جلوگیری از پوسیدگی دندان استفاده می‌شود.

پوست لیمو به دلیل داشتن مواد مغذی زیاد که محلول در چربی هستند دارای اهمیت است. اسانس شامل بسیاری از ترکیبات طبیعی مانند الکل، است رها و استرول‌ها است. و اسانس آن به دلیل بوی تازه و شادابی که دارند طرفداران زیادی دارد و همچنین دارای خواص زیادی است. در یکی از تحقیقات به بررسی تاثیر اسانس لیمو بر تهوع و استفراغ دوران بارداری پرداختند. برای این تحقیق ۱۰۰ نفر از زنان باردار که دچار تهوع بودند را به دو دسته تقسیم کردند و در آخر این بررسی نشان داد کسانی که در هنگام بارداری از روغن اسانس لیمو استفاده کردند دارای درصد کمتری از حالت تهوع می‌شدند. این تحقیق نشان می‌دهد که می‌توان از مصرف اسانس لیمو برای کاهش حالت تهوع و استفراغ استفاده کرد.

شرکت میعاد شیمی 09129628027 09122838574 36617962

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *