اسانس زغال اخته

اسانس زغال اخته

از انواع اسانس ها در صنایع مختلف استفاده های زیادی صورت می پذیرد. اسانس زغال اخته از اسانس‌های میوه ای بوده و استفاده های مختلفی در صنعت دارد. از خواص اسانس زغال اخته در صنایع غذایی، بهداشتی و آرایشی، دارویی و… استفاده می شود. خواص اسانس زغال اخته در سلامتی موجب استفاده های بیشتری از آن شده است. استفاده از اسانس زغال اخته در صنایع غذایی موجب ایجاد عطر و طعم بی نظیری در محصولات غذایی می گردد.

انواع اسانس زغال اخته در گرید های مختلفی تولید و در بازار عرضه می شوند. قیمت اسانس زغال اخته تا حدود زیادی به گرید تولید شده وابسته است. خرید و فروش در بازار جهانی و همین طور بازار ایران صورت گرفته و به آسانی قابل تهیه است. برای نحوه مصرف اسانس زغال اخته به دستورالعمل مصرف شرکت تولید کننده مراجعه نمایید.

اسانس چیست

۴۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ترکیبات معطر از گیاهان استخراج و در مراسم مذهبی و مومیایی فراعنه استفاده می شده است. استفاده از این ترکیبات به دوران باستان و مصری ها برمی گردد. اسانس یک عصاره است که در طبیعت بطور گسترده وجود دارد. اغلب این اسانس ها را به صورت رایحه احساس می کنیم. انواع اسانس ها از قسمت های مختلف گیاهان و میوه ها استخراج و مورد استفاده قرار می گیرند. این ترکیبات در هنگام تولید بی رنگ هستند، اما در مجاورت هوا تغییر رنگ داده و به همین دلیل باید در ظروف تیره آن ها را نگهداری نمود. انواع اسانس در دمای محیط و در مجاورت هوا تبخیر می گردند. بنابراین با نام روغن های فرار نیز شناخته می شوند.

به چهار روش می توان اسانس را از گیاهان استخراج نمود. در بین این روش ها، تقطیر روشی بسیار رایج  است. البته اسانس‌ها به صورت طبیعی و مصنوعی قابل تهیه هستند. اسانس‌های مصنوعی از لحاظ کیفیت عطر و طعم قابل قیاس با انواع طبیعی نیستند و حتی ممکن است دارای عوارضی برای سلامتی باشند.

اسانس زغال اخته چیست

زغال اخته از گیاهان گل ‌دار بوده و به خانواده درخت چوب ها تعلق دارد. این درخت در مناطق جنوب غرب آسیا تا جنوب اروپا روییده می شود. این درخت پوستی به رنگ قهوه ای داشته و برگ هایی تخم مرغی شکل و طویل دارد. گل‌های این گیاه بی نظیر کوچک و زرد رنگ است. میوه های آن بیضی شکل بوده و به رنگ سرخ تیره درخشان و مزه ای ترش و ملس است. از این گیاه بی نظیر  اسانسی تهیه می شود که خواص بی نظیری هم دارد. اسانس یکی از اسانس های محبوب صنایع غذایی است.

طرز تهیه اسانس زغال اخته

برای تهیه اسانس خوراکی از فرایند تقطیر عصاره میوه استفاده می شود. این اسانس دارای خلوص بسیار عالی و حاوی خواص عالی میوه است. این اسانس ها می توانند محلول در آب، محلول در روغن، محلول در آب و روغن باشند.

ترکیبات اسانس زغال اخته

  • انواع کربوهیدرات‌
  • ترکیبات فنولی
  • اسیدهای آلی
  • ویتامین‌ ها
  • و…

این ترکیبات دارای خواص ویژه ای بوده و می توانند در سلامت عمومی بدن نقش مفیدی داشته باشند.

ویژگی اسانس زغال اخته

از اسانس زغال اخته در صنایع مختلفی استفاده می شود. تولید انواع کرم، لوسیون، شامپو، خمیر دندان، نوشیدنی، طعم دهنده و… تنها بخشی از مصارف اسانس‌های زغال اخته است. این کاربرد ها به دلیل خواص بی نظیر این اسانس صورت می پذیرد. اسانس غنی از آنتی اکسیدان ها و سرشار از ویتامین است. این خواص آن را برای استفاده در محصولات آرایشی ایده آل می نماید. این ماده روغنی سبک است و به سرعت در پوست نفوذ کرده و جذب پوست می شود. خواص ضد پیری و ضد التهابی عالی این اسانس موجب شده است تا در تولید محصولات آرایشی از آن ها استفاده شود.

زغال اخته می تواند به نفع دندان ها عمل کند. این اسانس ها شامل ترکیبات ضد التهاب بوده و مانع تشکیل بیوفیلم ها بر روی دندان ها و زبان می شوند. این عوامل می تواند بر جلوگیری از عفونت دندان و پوسیدگی موثر باشد. بنابراین در ساخت خمیر دندان کارایی بالایی دارد.

از طرفی این اسانس منبع غنی از آنتی اکسیدان محسوب می‌ شود. آنتی اکسیدان‌ها تولید کلاژن را افزایش داده و با خنثی کردن رادیکال‌ های آزاد، نقش موثری در جلوگیری از ایجاد چین و چروک و پیری زودرس ایفا می کنند.

کاربرد اسانس زغال اخته در صنایع غذایی

این اسانس در تولید بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار می گیرد.

  • کاربرد در صنایع غذایی و تولید آبنبات، پاستیل میوه‌ای، ژله، بیسکویت، کیک و کلوچه، چای و نوشیدنی، بستنی، انواع آدامس و… .
  • کاربرد در صنایع آرایشی بهداشتی و جهت تولید انواع کرم، لوسیون، عطر، صابون خمیر دندان و… .
  • استفاده در صنایع دارویی به عنوان روغن ماساژ، درمان اسکار

میعاد شیمی(مهندس ارجمندی) 09122838574 09129628027 36617962

آب اکثیژنه صنعتی آب مقطر آب مقطر 1بار تقطیر آب مقطر 2بار تقطیر آب مقطر3بار تقطیر آب مقطر با کیفیت بالا آب مقطر درجه آّب مقطر اسانس بادام اسانس بادام تلخ اسانس سیب اسانس سیب ترش اسانس سیب دیجی کالا اسانس سیب سبز اسانس طبیعی پرتقال اسانس پرتقال برای پوست اسانس پرتقال برای کیک اسانس پرتقال دیجی کالا اسانس کشمش استفاده از اسانس پرتقال در کیک تری تری اتانول آمین خرید آب اکثیژنه خرید اسانس کشمش خرید اینترنتی آب اکثیژنه خرید تری اتانول آمین خرید سفید کننده خرید هیدروژن پراکسید خریذ آب مقطر خلوص اتانول آمین خواص اسانس بلوبری فرمول تری اتانول آمین فروش آب اکثیژنه فروش آب مقطر فروش اسانس کشمش فروش تری اتانول آمین فروش هیدروژن پراکسید قیمت آب اکثیژنه قیمت آب مقطر قیمت اسانس پرتقال قیمت تری اتانول آمین قیمت جهانی نرمال بوتانول نرمال بوتانول هیدروژن پراکسید کار بدر تری اتانول آمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *