اسانس زردآلو

اسانس خوراکی زردآلو چیست:

زردآلو یک میوه پر استفاده در سراسر جهان است که در اوایل تابستان برداشت می شود. زردآلو در تهیه خوراکی هایی مانند مارمالاد، مربا، میوه خشک، آب میوه و شربت مورد استفاده فرار می گیرد و استفاده از این میوه به دلیل طبع سرد آن در تابستان توصیه می شود.

خواص زردآلو :

زردآلو  ارزش غذایی بالایی دارد و دارای قند طبیعی می باشد که هضم آن بسیار راحت است. زردآلو غنی از ویتامین های A ، B ،C، ریبوفلاوین (B2) و نیاسین (B3)، کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، گوگرد، سدیم و مقدار کمی مس، آهن و روی است.

بهبود دستگاه گوارش، مبارزه با التهاب، بهبود بینایی، جلوگیری از آسیب کبد و درمان کم خونی نمونه هایی از خواص زردآلو هستند.

میعادشیمی

کاربرد اسانس زردآلو

زردآلو طعم میوه ای و شیرین دارد. گفته می شود نت های طعم این میوه طعمی میان هلو و آلو دارد. اسانس زردآلو برای تداعی حس طراوت و شیرین این میوه در تهیه انواع محصولات خوراکی نظیر کیک و کلوچه، شیرینی، آب نبات،  پاستیل ،پودر ژله ،چای و دمنوش ،انواع نوشیدنی ها و همچنین محصولات غیر خوراکی مانند محصولات آرایشی، محصولات بهداشتی و در داروسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند. به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است. برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود. از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.

میعادشیمی 09122838574 09129628027 36617962

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *