اسانس استوایی

اسانس میوه های استوایی

مدت زمان زیادی از معرفی طعم مخلوط میوه های استوایی یا تروپیکال به بازار طعم دهنده ها نمی گذرد، در واقع این اسانس ترکیبی یکی از اسانس های جدیدی است .

که در صنایع مختلف از جمله صنعت غذا و مواد آرایشی-بهداشتی و همچنین دارویی به کار گرفته می شود و به دلیل طعم و رایحه منحصر به فرد خود در همین مدت کوتاه جایگاه ویژه ایی در بین مصرف کنندگان برای این محصول به وجود آمده است.

کاربرد اسانس استوایی

طعم های مختلفی می توانند در تولید یا ایجاد رایحه اسانس استوایی یه کار برده شوند و تولیدکنندگان اسانس با توجه به سلیقه مشتریان خود طعم های متفاوتی را در تولید اسانس استوایی به کار میگیرند. اما طعم های ثابت در این اسانس به صورت کلی شامل آناناس، انبه، پشن فروت و پاپایا میشود. با توجه به سلیقه مصرف کننده می توان طعم های موز، دراگون فروت، نارگیل، آکای یا هر نوع میوه دیگر را به این ترکیب اضافه نمود. اسانس استوایی کاربرد های گسترده ای در تهیه انواع محصولات خوراکی مانند انواع نوشیدنی ها، آب نبات، آدامس، ژله، کیک، شیرینی، بیسکویت، آبمیوه و … دارد.

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

انواع میوه های استوایی

  • میوه بلوبری
  • میوه کرنبری
  • میوه پاپایا
  • میوه پوملو
  • میوه آناناس
  • میوه نارگیل
  • میوه زنجبیل
  • میوه آلوورا

اسانس میوه های استوایی از آن نظر پرطرفدار و پرفروش هستند که در مقایسه با سایر اسانس ها ی دیگر دارای طعم شیرین و شکری است.از این رو اسانس های نوعی شیرین کننده محسوب می شود و در ساخت انواع مختلف بیسکویت و انواع آب میوه ها و نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر شما یک مشتری اسانس میوه گرمسیری هستید، ما توصیه می کنیم پس از تجزیه و تحلیل و ارزیابی کیفیت ها و همچنین ارزیابی قیمت ها اقدام به خرید نهایی کنید.

ویژگی های میوه های گرمسیری

انبه، میوه نمادین هند، در صدر میوه های عجیب و شگفت انگیز قرار دارد، با انواع مختلف آن و معطر، شیرین یا کم ترش است و به رنگ زعفرانی است و میوهای غنی و سرشار از ریزمغذی های مفید است. آناناس شیرین و قابض است و در اوج بلوغ برداشت می شود و سبک وزن است و از لحاظ بافتی خیلی الیافی نیست. سرانجام لیمو ترش سرشار از ویتامین سی است و طعم ترشی دارد و سرشار از آنتی اکسیدان های مفید است. این میوه دارای عطر دلنشینی نیز است.

اسانس استوایی و یا هفت میوه با توجه به عطر زیاد و طعم شیرین آن بسیار پرطرفدار باشد. میوه های استوایی در ایران یافت نمی شود. انسان ذاتا دوست دارد ، انواع طعم های مختلف را امتحان کند.

این اسانس ، باعث می شود تا طعم دهنده ها را از دورترین نقاط دنیا امتحان کنید. این اسانس با عطر و طعم شکری آن مناسب است تا در ژله ها، کیک ها و شیرینی جات می باشد.همچنین در تولید تنقلاتی مانند پاستیل، آبمیوه هاو…کاربرد دارد.

میعاد شیمی(مهندس ارجمندی) 09122838574 09129628027 36617962

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *