اسانس آلو

اسانس آلو

اسانس آلو چیست:

اسانس آلو از مشتقات میوه آلو است. آلو میوه فصل تابستان است، کوچک، شیرین با پوستی نازک است که دارای طعم ترشی است. این میوه در بافت خود آب فراوانی دارد و در اکثر نقاط کشور یافت می شود و در دونوع زرد و سیاه به بازار ارائه می شود. این محصول گیاهی شامل آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و مواد مغذی هستند. این اسانس همچنین سرشار از اسیدهای اولئیک و لینولئیک و ویتامین B5 است. اسانس آلو دارای عطر میوه ای و ساده دارد. در حالی که اسانس آلو حاوی مقدار زیادی از ویتامین E است که به خصوص در برابر مشکلات  موثر است. همچنین موها  را ترمیم ، تغذیه می کند و به موها درخشش می دهد.

روش تولید اسانس آلو

از طریق پرس سرد استخراج می شود. این اسانس در دونوع پودر و مایع موجود است. نوع مایع آن با آب و روغن مخلوط شده و در شیشه های کوچک موجود است.

ارزش غذایی آلو

ترکیبات مختلف در آلوها شامل فیبر، ویتامین های B و C، بیوتین و پکتین است. همچنین اسیدها ماننداسید سیتریک، اسید مالیک، سدیم اسید، اسید فسفریک و اسید کلروژنیک، اسید استئاریک در آلوها وجود دارند.

کاربرد اسانس آلو

  • تولید نوشیدنی
  • تولید آدامس جویدن
  • تولید لواشک
  • تولید کیک
  • شکلات سازی

ضد سرطان

رنگدانه های موجود در آلو حاوی ماده ای به نام آنتوسیانین هستند که پاکسازی رادیکال های آزاد کمک می کنند. آلواز بدن را در برابر سرطان سینه، دستگاه تنفسی، دستگاه گوارش و حفره دهان محافظت می کند.

کمک به سلامت قلب

این میوه از اکسیداسیون کلسترول خون در رگ ها جلوگیری می کنند. به بهبود حرکت خون کمک می کند و سلامت قلب را تضمین می کند.این اسانس با بسیاری از مکانیسم ها برای کمک به سلامت قلب مفید است

درمان کم خونی

این میوه کم خونی با توجه به محتوای آهن زیاد خود درمان می کند. اسانس آلو یک منبع عالی از مواد معدنی و آهن است، که به توانایی خون در حفظ اکسیژن به سلول های بدن کمک می کند.

میعاد شیمی(مهندس ارجمندی) 09122838574 09129628027 36617962

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *