آب مقطر

آب_مقطر

آب مقطر از طریق فرآیند تقطیر تولید می شود و نوعی آب است که آلاینده ها و مواد معدنی آن بطور کامل حذف شده اند. اساساً از فرآیند تقطیر برای جدا سازی آلودگی های موجود در آب استفاده می شود تا آب خالص بدست آید. بسیاری از ترکیبات موجود در آب مانند مواد معدنی، فلزات سنگین و غیره که به آنها آلاینده های آب می گویند دارای نقاط ذوب و جوش بالایی هستند. بنابراین، اگر آب به همراه آلاینده های موجود در آن جوشانده شود، خالص به بخار تبدیل می شود و بخار تولید شده را جمع آوری کرده و با سرد کردن تبدیل به مایع می کنند و در آخر آب مقطر تولید می شود.

تقطیر از روند بازیافت آب در طبیعت تقلید می کند که به عنوان چرخه هیدرولوژیک شناخته می شود.

این آب به دلیل خلوص بالا اولین انتخاب آزمایشگاه ها و داروخانه ها است. دستگاه تقطیر آب ۹۹.۹٪ مواد معدنی محلول، باکتریها و مواد شیمیایی را از آب خارج می کند. زیرا طی روند تقطیر مواد معدنی ضروری مانند کلسیم، منیزیم و سدیم همراه با آلاینده های مضر از آب مقطر خارج می شود و باعث می شود. در ادامه مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می گردد.

موارد کاربرد آب مقطر

آب مقطر برای مواردی که خالص بودن آب شرط اصلی باشد، ایده آل است. موارد استفاده معمول شامل:

ابزار و روشهای پزشکی

بیمارستان ها برای جلوگیری از آلودگی و عفونت، باید تجهیزات را همواره تمیز و استرلیزه نگه دارند. دستگاه های دیالیز کلیه از آب فوق العاده خالص برای تصفیه مواد زائد خون استفاده می کنند.

تست های آزمایشگاهی

هیچ چیزی در آزمایشگاه ها با واکنش نشان نمی دهد یا بر آن تأثیر نمی گذارد.

 آرایشی و بهداشتی

آب مقطر به دلیل خالص بودن همیشه یکی از مواد اولیه تولیدکنندکان مرطوب کننده، دئودورانت یا شامپو است.

دستگاه های مختلف

از آنجا که آب مقطر فاقد هرگونه مواد معدنی است باعث خوردگی قطعات موتور فلزی و تداخل باتری نمی شود.

آب اکثیژنه صنعتی آب مقطر آب مقطر 1بار تقطیر آب مقطر 2بار تقطیر آب مقطر3بار تقطیر آب مقطر با کیفیت بالا آب مقطر درجه آّب مقطر اسانس بادام اسانس بادام تلخ اسانس سیب اسانس سیب ترش اسانس سیب دیجی کالا اسانس سیب سبز اسانس طبیعی پرتقال اسانس پرتقال برای پوست اسانس پرتقال برای کیک اسانس پرتقال دیجی کالا اسانس کشمش استفاده از اسانس پرتقال در کیک تری تری اتانول آمین خرید آب اکثیژنه خرید اسانس کشمش خرید اینترنتی آب اکثیژنه خرید تری اتانول آمین خرید سفید کننده خرید هیدروژن پراکسید خریذ آب مقطر خلوص اتانول آمین خواص اسانس بلوبری فرمول تری اتانول آمین فروش آب اکثیژنه فروش آب مقطر فروش اسانس کشمش فروش تری اتانول آمین فروش هیدروژن پراکسید قیمت آب اکثیژنه قیمت آب مقطر قیمت اسانس پرتقال قیمت تری اتانول آمین قیمت جهانی نرمال بوتانول نرمال بوتانول هیدروژن پراکسید کار بدر تری اتانول آمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *